BLOG

on
nesvarus

Kilimėliai svarbi automobilio interjero dalis. Jie apsaugo nuo dulkių, purvo, sniego, vandens, tačiau netinkami arba per daug susidėvėję kilimėliai gali sukelti nepatogumų ar net pavojų vairuojant. Svarbu žinoti, kada atėjo laikas juos pasikeisti naujais:

  1. Kilimėliai slidinėja automobilio salone. Geros būklės kilimėliai laikosi tvirtai ir sukimba su salono grindimis, bet dėl kilimėlių susidėvėjimo arba sulūžusių tvirtinimo detalių jie gali pradėti slidinėti, suktis. Galbūt tai atrodo smulkmena, bet toks kilimėlis gali užkliūti už pedalų ir sukelti avarinę situaciją.
  2. Kilimėliai yra netinkamos formos. Perkant automobilinius kilimėlius geriausia rinktis ne universalius, o pritaikytus tiksliam Jūsų automobilio modeliui. Juk svarbiausia priežastis dėl ko jie perkami yra apsaugoti automobilio saloną, o tam turi nelikti neuždengtų tarpų. Kai kurie automobilių modeliai, net tų pačių metų, turi skirtingas variacijas, dėl to jiems gaminami skirtingi kilimėliai.
  3. Nusitrynęs guminio kilimėlio protektorius. Guminiai kilimėliai turi specialų iškilų raštą, kuris neleidžia slidinėti sušlapusiems batams, sulaiko skysčius ir purvą. Kai nuo ilgo naudojimo jis pradeda nusitrinti, tai ženklas, kad laikas užsisakyti naujus kilimėlius.
  4. Sklinda blogas kvapas automobilyje. Kilimėliai susiduria su daug nešvarumų, drėgme, o tai palankios sąlygos veistis bakterijoms, pelėsiui. Valant reguliariai įmanoma to išvengti, tačiau jei įtariate, kad blogą kvapą skleidžia kilimėliai ir situacija nesikeičia juos išvalius, geriau juos pakeiskite naujais.
  5. Planuojate parduoti automobilį. Švarus, tvarkingas automobilio vidus ir išorė atrodys patraukliai naujam pirkėjui. Pirmas įspūdis svarbu ir nauji kilimėliai yra nebrangus būdas jį pagerinti.
  6. Kilimėliai vizualiai atrodo nusidėvėję. Kaip ir kiekvienas daiktas, kilimėliai naudojami dėvisi ir po kurio laiko gali prarasti gerą išvaizdą. Vairuotojo pusės kilimėlyje išsitrynusi skylė gali sukelti pavojingų situacijų vairuojant.